Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci, uczniowie i nauczyciele oświęcimskiej dwójki z Radiem Bielsko w akcji „Świeć przykładem – Noś odblaski”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z Radiem Bielsko na terenie Oświęcimia przeprowadzili drugą w powiecie oświęcimskim akcję p.n. „Świeć przykładem –Noś Odblaski”.

Dziennikarze z Radia Bielsko przy współpracy z Policją realizują akcję profilaktyczną pod nazwą  „Świeć przykładem –Noś Odblaski”. Akcja cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród pieszych lecz również wśród innych użytkowników dróg. Radiosłuchacze  są zapraszani przez Radio Bielsko do różnych miejscowości gdzie mogą odebrać opaskę odblaskową.

W akcji na terenie Oświęcimia wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Numer 2 w Oświęcimiu. Rozdających odblaski radiowców, policjantów, uczniów oraz nauczycieli można było spotkać przy ulicy Dąbrowskiego,  na Oświęcimskim Rynku  na Bulwarach oraz przy budynku Państwowej Straży Pożarnej. W ramach działań do mieszkańców trafiło 1500 opasek odblaskowych ufundowanych przez Radio Bielsko.

Kolejna taka akcja z Radiem Bielsko planowana jest na dziś (18.11.2021) na terenie gminy Kęty:

W godzinach 16:30 - 16:45 w Bielanach przy ulicy Głównej (plac przy OSP w Bielanach) 
W godzinach 16:50 - 17:05 w Łękach przy ulicy Akacjowej (plac przy OSP w Łękach)

W godzinach 17:15 - 17:30 w Malcu przy ulicy Kościelnej (plac przy szkole)

W godzinach 17:40 - 18:00 w Nowej Wsi przy ulicy Jana Pawła II (parking przy kościele)

W godzinach 18:10 - 18:40 na Rynku w Kętach

„Świeć przykładem –Noś Odblaski”

Apelujemy do pieszych i rowerzystów „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”. 

Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze, gdy porusza się drogą po zmierzchu. Wszyscy mamy jeden cel -  poprawę bezpieczeństwa na drodze, tak by każdy bezpiecznie powrócił do swojego domu.

 

Powrót na górę strony