Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Przesadzili z prędkością. Stracili prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego  w ostatnim okresie czasu zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom samochodów oraz motocykliście, którzy o ponad 50km/h przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość

W czwartek (11.11.2021) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. O godzinie 14.30 na ulicy Łęckiej w Zasolu do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę, który samochodem marki Volvo jechał z prędkością 110km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 60  – letni mieszkaniec  Zabrza.

W niedzielę (14.11.2021) po godzinie 14 na trzy miesiące z prawem jazdy pożegnał się 40 - letni mieszkaniec Krakowa.  Mężczyzna kierując motocyklem marki Suzuki w Bulowicach na ulicy Bielskiej jechał z prędkością 107 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Również w niedzielę o godzinie 20.00 w Osieku na ulicy Głównej policjanci zmierzyli prędkość kierowcy jadącego samochodem marki Seat. Miernik prędkości wskazał 102km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Policjanci włączając sygnały uprzywilejowania przerwali szybką jazdę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi 21 – letni mieszkaniec Osieka.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, zostały im również zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy do kierowców o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów drogowych.

 

Powrót na górę strony