Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Podsumowanie akcji „Znicz 2021”

Podczas trwania akcji „Znicz 2021”,  w dniach 29 października  do 2 listopada 2021, służby ratunkowe uczestniczyły w działaniach związanych z jednym wypadkiem drogowym do którego doszło w Porębie Wielkiej oraz w czynnościach związanych z 27 kolizjami  drogowymi do których doszło na różnych drogach powiatu oświęcimskiego.

W trakcie prowadzonych działań na drogach oraz podczas interwencji zgłoszonych przez osoby postronne (za które dziękujemy), policjanci zatrzymali 14 kierujących będących po alkoholu, w tym 6 nietrzeźwych kierowców samochodów,  5 nietrzeźwych rowerzystów oraz raz trzech kierowców samochodów, którzy wsiedli za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu.

Ponadto policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, w tym jednemu za przekroczenie prędkości o więcej niż  50 km/h, zatrzymali  16 dowodów rejestracyjnych za  zły stan techniczny pojazdów lub brak aktualnych badań stanu technicznego.  Ujawnili ponad 300 wykroczeń drogowych,  w tym ponad 200 wykroczeń  związanych z przekroczeniem prędkości. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 227 mandatów karnych, sporządzili siedem wniosków o ukaranie do Sądu, natomiast uczestników którzy dopuścili się drobniejszych wykroczeń pouczali.

Ponadto policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie powiatu przeprowadzili 388 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

Powrót na górę strony