Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kęty. Chełmek. Policjanci zatrzymaniem przerwali dwa pijane rajdy

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 28 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata mając w organizmie 0,54 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (30/31.10.2021). Tuż po godzinie 1 policjanci patrolując rejon ulicy Jana Kantego do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki  Honda, który nie trzymał prostego toru jazdy.

W chwili, gdy kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu mundurowi od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,54 promila alkoholu 28 – latek został zatrzymany i trafił do kęckiego Komisariatu Policji.

Z kolei w niedzielny poranek  (31.11.2021)  tuż po godzinie 7 policjanci z oświęcimskiej drogówki, realizujący  zadania w ramach akcji „Znicz 2021” na terenie Chełmka, pijanego kierowcę wypatrzyli na ulicy Przemysłowej. Badanie stanu trzeźwości  41 – letniego mieszkańca Chełmka wykazało 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Chełmku.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony