Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Wsiadł za kierownicę po alkoholu oraz pomimo sądownego zakazu

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 47  – letniego mieszkańca gminy Kęty, który  wsiadając za kierownicę  samochodu złamał sądowy zakaz kierowania. Ponadto drogowy przestępca odpowie również za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

W minioną niedzielę (31.10.2021) po południu policjanci w ramach akcji „Znicz 2021” pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 16 na ulicy Stara Droga w Bulowicach zauważyli samochód marki Volkswagen Golf, którego styl jazdy sugerował, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym dali kierującemu sygnał do zatrzymania.  Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej.

Badanie stanu trzeźwości  47 – letniego mieszkańca gminy Kęty  wykazało 0,3 promila alkoholu co stanowi wykroczenie (jazda w stanie po użyciu alkoholu). Ponadto okazało się, że w 2018 roku wobec mężczyzny wadowicki Sąd orzekł pięcioletni zakaz kierowania pojazdami. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna oraz kara aresztu, natomiast za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony