Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Pijany kierowca oraz piratka drogowa na celowniku drogówki

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego przerwali jazdę kierującej, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 55km/h oraz pijanemu kierowcy, który wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,6 promila alkoholu.

Wczoraj (19.10.2021) przed południem  policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Witkowic. O godzinie 11 na ulicy Kanada do kontroli drogowej zatrzymali kierującą, która samochodem marki Toyota jechała z prędkością 105km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedziała 24 – letnia mieszkanka gminy Osiek.  Za przekroczenie prędkości na kierującą został nałożony mandat oraz punkty karne, a ponadto zostało zatrzymane jej prawo jazdy, które będzie mogła odzyskać za trzy miesiące.

Pół godziny później również w Witkowicach lecz na ulicy Beskidzkiej policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierowcy  samochodu marki Opel, który jak spostrzegli nie trzymał prostego toru jazdy. Gdy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach pojazdu  mundurowi wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie 44 – letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że to wynik „nadmiernego spożycia owoców”.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Policjanci apelują o rozsądek,  przestrzeganie przepisów oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają  również, że  uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania  prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony