Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Amatorka środków odurzających znów za kierownicą, i znów z narkotykami

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 23 – letnią mieszkankę Chełmka, podejrzaną o posiadanie środków odurzających, kierowanie pod  wpływem amfetaminy oraz kierowanie bez uprawnień. To kolejne zatrzymanie kobiety za takie same przestępstwa, popełnione w ciągu kilku ostatnich dni.

We wtorek (12.10.2021) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po 19.00 na  ulicy Bema zauważyli samochód marki Opel, który nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z tym natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Badanie stanu trzeźwości kobiety nie wykazało alkoholu, jednakże jej zachowanie wskazywało na stan po zażyciu środków odurzających. Spostrzeżenie mundurowych potwierdziło badanie narkotestem. W ślinie kobiety wykazał on amfetaminę. Podczas przeszukania  samochodu funkcjonariusze znaleźli trzy woreczki foliowe z kilkoma porcjami amfetaminy i marihuany, a także niewielką ilością krystalicznej substancji, którą okazał się mefedron. Środki odurzające zostały zabezpieczone do dalszej ekspertyzy. Sprawdzenie  w bazie  danych wykazało, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania. 23 – latka została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji, ponadto administracyjnie zabezpieczony został jej samochód.

To kolejne przestępstwa na koncie 23 – latki. Początkiem października br. była zatrzymana w podobnych okolicznościach, jednakże wtedy na jej styl jazdy zwrócili uwagę oświęcimscy kryminalni.

Za kierowanie pojazdem po użyciu narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony