Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Przesadzili z prędkością. Stracili prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego  zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50km/h.

W sobotę (2.10.2021) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 8.20 w Bielanach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej zatrzymali kierującą, która samochodem marki Seat jechała z prędkością 103km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedziała 30 – letnia mieszkanka Oświęcimia.

O godzinie 15.30 w Zasolu na ulicy Łęckiej policjanci zmierzyli prędkość kierowcy jadącego samochodem marki BMW. Miernik prędkości wskazał, aż 143km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Policjanci włączając sygnały uprzywilejowania przerwali niebezpieczny rajd. Podczas kontroli drogowej okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą miał 36 – letni mieszkaniec Warszawy.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, zostały im również zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy do kierowców o rozsądek oraz przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości.

 

Powrót na górę strony