Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełmek. Motocyklem wjechał na konstrukcję mostu. Stworzył zagrożenie dla siebie i innych kierowców.

19 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego odpowie przed Sądem za zlekceważenie bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Motocyklista wjechał na łuk, będący elementem konstrukcji mostu Galicyjskiego w Chełmku.

W niedzielę (19.09.2021) tuż przed godziną 17 dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Bierunia, dotyczące  kilku nastolatków, którzy na moście Galicyjskim w Chełmku budują drewniany podjazd.

Na miejsce udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku. Mundurowi wjechali na ulicę Śląską biegnącą wzdłuż mostu, gdzie zauważyli,  że po łuku, stanowiącym element konstrukcji mostu jedzie motocyklista.  Funkcjonariusze błyskawicznie zawrócili i skierowali się w stronę, w którą zmierzał motocyklista. Następnie w trakcie pieszego pościgu zatrzymali motocyklistę, który właśnie miał zamiar odjechać. Okazało się, że jest to 19 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, natomiast jego motocykl marki Yamaha nie był zarejestrowany, ani też nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zarówno sprawca wykroczenia jak i jego motocykl trafili do komisariatu Policji.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że 19 – latek ryzykował własnym życiem i zdrowiem, a także stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego,  aby nagrać i zamieścić w Internecie filmik. 

Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy za  wykroczenia drogowe  tj. za spowodowanie  zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego , jazdy bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu na drogach publicznych.  

Duże podziękowania za prawidłową reakcję należą się mieszkańcowi Bierunia, który natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112, widząc podejrzane zachowanie nastolatków w rejonie mostu.

Powrót na górę strony