Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. Dwa zarzuty dla kierowcy podejrzanego o jazdę autobusem szkolnym w stanie nietrzeźwości

24 września 2021 przed południem, policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji na podstawie zebranych dowodów przedstawili dwa zarzuty:  kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz stworzenia zagrożenia dla życia lub  zdrowia człowieka, 51 - letniemu kierowcy autobusu szkolnego.

Kierowca został zatrzymany w czwartek (23.09.2021) o godzinie 7.30 na przystanku przed jedną z szkół podstawowych w gminie Oświęcim, gdzie policjanci drogówki  prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas kontroli stanu trzeźwości kierowcy autobusu szkolnego przewożącego trzydzieścioro dzieci, okazało się, że kierujący  jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 51 – latka wykazało, że w jego organizmie znajduje się 1,6 promila alkoholu.  Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za stworzenie zagrożenia dla życia lub  zdrowia dzieci, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

Powrót na górę strony