Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Przesadziła z prędkością, straciła prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego. Wczoraj (21.09.2021) zatrzymali prawo jazdy  21 – letniej mieszkance gminy Kęty,  która o 55 km/h przekroczyła dozwoloną prędkość.

Tuż przed godziną 19 policjanci znajdowali się na ulicy Piastowskiej w Łękach, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki Ford. Okazało się, że kierująca jechała z prędkością 95km/h przy ograniczeniu prędkości do 40km/h.  Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając sygnał do zjechania na pobocze  i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 21- letnia mieszkanka gminy Kęty.

Za przekroczenie prędkości  na kierującą został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało jej zatrzymane prawo jazdy, które będzie mogła odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy.

Powrót na górę strony