Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Jednej doby zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców

Policjanci powiatu oświęcimskiego dbając o bezpieczeństwo na drogach, bezustannie eliminują drogowych przestępców,  którzy stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu doby w ręce mundurowych wpadło, aż czterech pijanych kierowców.

W niedzielę (12.09.2021) tuż po godzinie 19.00  policjanci z ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 67 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który będąc pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę swojego peugeota, po czym uszkodził ogrodzenie jednej z posesji na terenie Bulowic. Kierującemu do badań na zawartość alkoholu, pobrano krew. Okazało się, również, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

W poniedziałek (13.09.2021) tuż po godzinie 12.00 w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego policjanci z drogówki przeprowadzali badania stanu trzeźwości kierowców.  Okazało się, że wśród kilkunastu skontrolowanych kierujących jeden był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 63 – letniego mieszkańca Katowic, kierującego samochodem marki KIA, wykazało 1,8 promila alkoholu.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany na terenie Kęt tuż przed godziną 18 przez policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kęckiego komisariatu Policji. Mundurowi patrolując ulicę Spacerową zauważyli nierówny tor jazdy kierowcy hondy. Badanie stanu trzeźwości  38 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało 1,1 promila alkoholu.

O godzinie 18.20 policjanci oświęcimskiej grupy SPEED w Łękach na ulicy Klonowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Renault. Badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem 44 – letniego mieszkańca gminy Kęty, wykazało 1,7 promila alkoholu.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Ponadto w związku z faktem, iż popełnione przestępstwa miały związek z nadużywaniem alkoholu przez sprawców, śledczy skierują wniosek do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony