Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci skutecznie eliminują pijanych kierowców i rowerzystów z dróg

Policjanci powiatu oświęcimskiego, dbając o bezpieczeństwo na drogach, bezustannie eliminują kierowców i rowerzystów, którzy stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę (4.09.2021) przed południem  policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 11.55 w Witkowicach na ulicy Kanada zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości  58 – letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało 1,8 promila alkoholu.

W niedzielę (05.09.2021) tuż po godzinie 9 w Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego zauważyli, że kierująca samochodem marki Fiat Panda nie trzyma prostego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że może znajdować się pod wpływem alkoholu pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Spostrzeżenia policjantów potwierdziły się, gdy tylko kobieta opuściła szybę w drzwiach pojazdu, mundurowi od razu wyczuli wydobywającą się  z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 55 – letniej mieszkanki gminy Oświęcim wykazało 1,7 promila alkoholu.

Kilkanaście minut później patrol ruchu drogowego w Łazach na ulicy Lanckorona wyeliminował z ruchu drogowego motorowerzystę, który popełnił dwa przestępstwa drogowe. Okazało się, że 38 – letni mieszkaniec gminy Polanka Wielka wsiadł na skuter mając w organizmie promil alkoholu, a ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Tuż przed godziną 13 w Babicach na ulicy Różanej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli 55 – letniego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Oświęcim wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

W niedzielny wieczór policjanci z drogówki patrolowali rejon gminy Osiek. Tuż po 19.00 jadąc ulicą Główną  zauważyli jadącego  powoli środkiem drogi opla. W związku z powyższym natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Zgodnie z przypuszczeniami policjantów, przyczyną problemu z utrzymaniem prawostronnego toru jazdy, był alkohol. Badanie wykazało stanu trzeźwości 50 – letniego mieszkańca Osieka wykazało 2,1 promila alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony