Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły 2021”. Policjanci, nauczyciele i rodzice przypomną dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Podczas ostatnich dni wakacji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2021”,  policjanci sprawdzali infrastrukturę drogową znajdująca się w rejonie szkół i placówek oświatowo – wychowawczych, aby podnieść bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.  We wrześniu w ramach w/w akcji policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół, gdzie mundurowi będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia.

Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także zwrócą uwagę na sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze spotkają się również dziećmi z klas pierwszych szkół podstawowych, aby przybliżyć im ważne zagadnienia z bezpieczeństwem dziecka w ruchu drogowym.

Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły” adresowana jest również do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, którzy w rozmowach z dziećmi powinni przypominać im,  jak ważne dla bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów drogowych.  Przede wszystkim należy pokazać dziecku najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych. Ponadto zawsze rodzic powinien dawać dobry i poruszając się po drodze nie łamać przepisów. Natomiast, aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka, jego ubranie i plecaki powinny być wyposażone w elementy odblaskowe widoczne dla kierowców.

Odrębny apel kierujemy do kierowców,  o zachowanie wyjątkowej koncentracji i uwagi za kierownicą, zwłaszcza w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych. Widząc pieszego przed przejściem  należy się zatrzymać, w ten sposób umożliwić mu bezpieczne przejście przez ulicę.   

Wszystkim uczniom życzymy spokojnego i bezpiecznego powrotu do szkoły.

Powrót na górę strony