Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Ostatni wakacyjny weekend na drogach. Wzmożone patrole i kontrole dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ostatni weekend wakacji (27-29.08.2021) to dla wielu osób powrót z letniego wypoczynku oraz odpowiednie przygotowywanie się do rozpoczęcia roku szkolnego. Z kolei dla policjantów jest to czas wzmożonej służby na drogach.

W działania związane z bezpiecznymi powrotami z wakacji zaangażowani byli mundurowi z ruchu drogowego, ale też funkcjonariusze z innych pionów zarówno oświęcimskiej komendy Policji jak i komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze.

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierowców oraz przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz obowiązujących ograniczeń, a także korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń zapewniających bezpieczeństwo najmłodszym pasażerom. W miejscach o największym natężeniu ruchu policjanci nadzorowali jego płynność.

W ciągu tych trzech dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże służby ratunkowe interweniowały w przypadku 5 kolizji drogowych. W trakcie służby mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu nietrzeźwych uczestników,  wśród których zalazło się dwóch kierowców samochodów oraz trzech rowerzystów.

W piątek (27.08.2021)  po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.  Tuż po godzinie 14 znajdując się na ulicy Piastowskiej w Łękach zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 47 – letniego mieszkańca Grojca wykazało 1,50 promila alkoholu. 

W sobotni (28.08.2021) poranek policjanci z oświęcimskiej drogówki w Łowiczkach gm. Zator na ulicy Centralnej,  zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 55 – letniego mieszkańca Łowiczek wykazało 1,1 promila alkoholu. 

Tuż po godzinie 18 w Bielanach na ulicy Spacerowej w ręce policjantów z drogówki wpadł 42 – letni mieszkaniec Malca. Rowerzysta na przejażdżkę wybrał się mając w organizmie 1 promil alkoholu.

W niedzielę tuż po 14.00 patrolując w Stawy Monowskie na ulicy Objazdowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. Badanie stanu trzeźwości 42 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim wykazało 2 promile alkoholu.

W nocy z 29/30 tuż przed godziną 2 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kęckiego komisariatu Policji przerwali pijany rajd kierowcy audi. Mundurowi patrolując rejon kęckiego rynku zauważyli, że kierowca nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem. W związku z tym natychmiast pojechali za pojazdem dając kierującemu sygnał do zatrzymania się. W trakcie kontroli szybko okazało się, co mogło być przyczyna zlekceważenia przepisów drogowych. Badanie stanu trzeźwości 34 – letniego mieszkańca Kęt wykazało 1,50 promila alkoholu.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zachowanie trzeźwości i koncentracji za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze nie jest dziełem przypadku, lecz zależy od rozsądki i zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony