Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. Z promilami na rowerach

Policjanci powiatu oświęcimskiego, dbając o bezpieczeństwo na drogach, bezustannie eliminują kierowców i rowerzystów, którzy stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

W minioną środę (04.08.2021)  na terenie Bielan w ręce mundurowych wpadło dwóch pijanych rowerzystów. Tuż przed 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego slalomem na rowerze 29  – letniego mieszkańca Łęk. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało aż 3,5 promila alkoholu. Godzinę później na ulicy Mostowej w ręce mundurowych wpadł kolejny pijany rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości 63 – letniego mieszkańca Bielan wykazało 1,6 promila alkoholu.

W związku z kierowaniem rowerami w stanie nietrzeźwości, wobec sprawców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu.

W ciągu siedmiu miesięcy br. na drogach powiatu oświęcimskiego zatrzymanych zostało już ponad 200 uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownicę wsiedli po alkoholu. Aż 78 z zatrzymanych stanowili nietrzeźwi rowerzyści.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie na drodze, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony