Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Brzeszcze. Kolejny kierowca przesadził z prędkością, więc stracił prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym przerwali szybką jazdę kierowcy Volkswagena, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.

W środę (04.08.2021) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Brzeszcze. O godzinie 19.15  na ulicy Przecznej w Jawiszowicach zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Volkswagen. Miernik prędkości wskazał 105km/h,  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 37 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze.

W związku z przekroczeniem prędkości policjanci nałożyli na kierującego mandat karny, punkty karne, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze.

Powrót na górę strony