Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu i środków odurzających

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 30 – letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o posiadanie narkotyków, a także kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna miał w samochodzie amfetaminę oraz marihuanę, a ponadto odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

W minioną niedzielę (25.07.2021) oświęcimscy kryminalni zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na jednej z uliczek oświęcimskiej Starówki, dostrzegli 30 – latka, notowanego za różne przestępstwa kryminalne, jadącego za kierownicą fiata, który nie trzyma prostego toru jazdy. Podejrzewając, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kiedy tylko kierujący opuścił szybę w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli woń alkoholu oraz marihuany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,31 promila alkoholu. Następnie funkcjonariusze dokonali przeszukania pojazdu , w którym ujawnili woreczek z kilkudziesięcioma porcjami  amfetaminy, woreczek z niewielką ilością marihuany oraz wagę elektroniczną. Środki odurzające zostały zabezpieczone do ekspertyzy, natomiast ich właściciel zatrzymany.

Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Dodatkowo została mu pobrana do badań krew z uwagi na podejrzenie prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.  Aktualnie policjanci ustalają czy zatrzymany mężczyzna trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.

Za kierowanie pojazdem po użyciu narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony