Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kęty. Sprawca wykroczenia próbował przekupić policjantów z oświęcimskiej drogówki

Policjanci z  oświęcimskiej drogówki zatrzymali  63 – letniego mieszkańca Śląska, w związku z popełnieniem przestępstwa korupcyjnego. Mężczyzna kierując samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 22km/h. Zamiast przyjąć mandat za popełnione wykroczenie próbował przekupić policjantów, czym dopuścił się poważnego przestępstwa.

W ubiegłą niedzielę (25.07.2021) policjanci z oświęcimskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po 15.00 na ulicy Mickiewicza zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Jeep, jadący z prędkością 72km/h  na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50km/h.

Podczas kontroli policjanci poinformowali sprawcę wykroczenia, którym okazał się 63–letni mieszkaniec Śląska,  o nałożeniu na niego mandatu i punktów karnych. Wtedy kierowca zaproponował pieniądze  w zamian za odstąpienie od jego ukarania.  Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo. Niestety mężczyzna zlekceważył słowa policjantów wyjmując dwa banknoty 100 złotowe, które wrzucił do wnętrza radiowozu. W związku z powyższym mundurowi natychmiast poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany jako podejrzany o próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi.

Podejrzany o przestępstwo korupcyjne  trafił do oświęcimskiej komendy.  Następnego dnia usłyszał  prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony