Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci dbają o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego eliminując nietrzeźwych

 

Policjanci podczas służby dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym wyjątkową uwagę zwracają na niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przypadku zdarzenia drogowego najczęściej to pieszy, rowerzysta czy motocyklista  ponosi najpoważniejsze obrażenia ciała.  Wczoraj  (21.07.2021) w ciągu trzech godzin na terenie powiatu oświęcimskiego mundurowi wyeliminowali  z dróg trzech nietrzeźwych rowerzystów oraz nietrzeźwego kierowcę skutera.

 

Tuż po 9 dzielnicowy  z Komisariatu Policji w Zatorze podczas obchodu rejonu służbowego w Zatorze na ulicy Bugajskiej dostrzegł jadącego slalomem rowerzystę. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 46 – letni mieszkaniec Zatora ma w organizmie 1,60 promila alkoholu.

O godzinie 10 policjanci oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt na ulicy Dworskiej zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na rowerze 67 – letniego mieszkańca Nowej Wsi. Okazało się, że mężczyzna wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 1 promila alkoholu.

Tuż przed południem swoim nierównym torem jazdy, uwagę policjantów z drogówki zwrócił 61 – letni mieszkaniec Osieka. Mężczyzna jechał na rowerze ulicą Główną w Osieku. Badanie stanu jego stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu.

Chwilę później na tej samej ulicy w ręce drogówki wpadł jadący na skuterze 62 – letni mieszkaniec Osieka. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,20 promila alkoholu.

W ciągu 6 miesięcy br. na drogach powiatu oświęcimskiego zatrzymanych zostało już 145 uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownicę wsiedli po alkoholu.  Wśród nich blisko połowę (44 osoby) stanowili rowerzyści.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie na drodze, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników.

Powrót na górę strony