Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czaniec. Babice. Przesadzili z prędkością – stracili prawo jazdy na trzy miesiące

Wczoraj (18.05.2021) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwa na drogach zatrzymali  prawa jazdy dwóm piratom drogowym  za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. 

O godzinie 21.30 policjanci patrolując rejon drogi krajowej nr 52 zmierzyli prędkość samochodu marki Audi. Miernik prędkości wskazał 114km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h. W związku z powyższym mundurowi włączając sygnały uprzywilejowania pojechali za pojazdem. Kontrolę przeprowadzono już na terenie Czańca woj. śląskie. W trakcie czynności okazało się, że związek z niebezpieczną jazda ma 21 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

Tuż przed godziną 23.00 policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którym kierował 35 – letni mieszkaniec Chełma Śląskiego. Mężczyzna ulicą Śląską w Babicach jechał z prędkością 111 km/h  na odcinku z ograniczeniem do 50km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze zwłaszcza w porze nocnej.

 

Powrót na górę strony