Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach, prowadząc wiele działań prewencyjnych.  W ubiegły piątek (14.05.2022) w ramach akcji Prędkość na ich celowniku znaleźli się kierowcy, którzy stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego przekraczając dozwoloną prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz sposób przewożenia dzieci. 

W ciągu kilku godzin akcji w różnych miejscach na terenie powiatu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 74 kierowców, z których aż 59 przekroczyło dozwoloną prędkość. Jak wynika z relacji policjantów biorących udział w działaniach, podczas akcji dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h zostały zatrzymane prawa jazdy na trzy miesiące.

O godzinie 14 w Osieku na ulicy Głównej policjanci przerwali szybką jazdę 26 – letniej mieszkance  Osieka. Kobieta kierując samochodem marki KIA pędziła z prędkością 116 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Tuż po godzinie 20 w Oświęcimiu na ulicy Ceglanej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki volkswagen, którym kierował 42 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Policjanci przypominają, że zawsze warto dbać o bezpieczeństwo na drodze, poprzez przestrzeganie przepisów, zachowanie uwagi oraz ostrożności, gdyż łamanie przepisów i brawura może mieć tragiczne i nieodwracalne konsekwencje.

Powrót na górę strony