Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KGP. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Ogólnopolska akcja skierowana do rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Trwa ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz ze zmianą pory roku, na polskich drogach, jest więcej miłośników jednośladów (motocykli, motorowerów, rowerów). W trosce o ich bezpieczeństwo Policja prowadzi kolejną ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Priorytetem prowadzonych działań w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”  jest m.in.:
- informowanie o konieczności przygotowania pojazdu do sezonu;
- eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu;
- promowanie bezpiecznych zachowań na drodze;
- promowanie używania kasków ochronnych przez rowerzystów,  a także poprawę widoczności tych uczestników ruchu drogowego poprzez korzystanie z kamizelek odblaskowych lub innych  elementów odblaskowych.

W ostatnich latach liczba jednośladów na polskich drogach znacząco wzrosła. Niestety, wraz z jej wzrostem, zwiększa się liczba wypadków drogowych z ich udziałem. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów znajdują się w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najpoważniejsze obrażenia ciała.

Młodym motocyklistom przypominamy, że każdy z nas  ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.

Apelujemy o uwagę i rozsądek na drogach oraz o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Powrót na górę strony