Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Policjanci z drogówki eliminują piratów drogowych. Kolejni stracili prawo jazdy za lekceważenie bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu,  zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm piratom drogowym.

W sobotę (08.05.2021)  policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. O godzinie 22.05 w Babicach na ulicy Śląskiej (DK44) mundurowi zmierzyli prędkość z jaką jechał samochód marki Volkswagen. Miernik prędkości wskazał 113km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą miał 23 – letni mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Wczoraj (10.05.2021)  przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Brzeszcze. O godzinie 11.30 w Skidziniu na ulicy Wypoczynkowej  zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat,  którego kierowca na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 103 km/h.  Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 25 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze.

Za przekroczenie prędkości  na kierujących  nałożone zostały mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

W tym roku policjanci na drogach powiatu oświęcimskiego ujawnili już 80 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości o więcej niż 50km/h. Funkcjonariusze  apelują o przestrzeganie przepisów drogowych i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Przypominają również, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze.

 

Powrót na górę strony