Działania

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci przypominają, że na moście Piastowskim oraz oświęcimskiej Starówce obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, mając na względzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym,  zwracają uwagę na wszelkie przejawy łamania prawa. W ostatnim okresie czasu funkcjonariusze ujawnili kilkanaście naruszeń przepisów drogowych przez kierowców samochodów ciężarowych, którzy łamiąc zakaz przejeżdżali przez most Piastowski lub wjeżdżali na teren Starego Miasta nie posiadając zgody zarządcy drogi.  Notatki urzędowe dotyczące popełnionych wykroczeń zostały przekazane do Zespołu ds. Wykroczeń, który podejmie dalsze czynności w sprawie ich sprawców.

Przypominamy, że przez most Piastowski w Oświęcimiu mogą przejechać jedynie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej nie większej niż 3,5 tony. Taki sam zakaz obowiązuje na terenie całego Starego Miasta w Oświęcimiu. Wyjątek stanowią jedynie kierowcy samochodów ciężarowych, którzy posiadają odpowiednią zgodę zarządcy drogi. Za zignorowanie zakazu wjazdu grozi mandat karny w kwocie 500  złotych.  

Policjanci mając na względzie ochronę mostu Piastowskiego oraz oświęcimskiej Starówki zapewniają, że w dalszym ciągu będą kontrolować ruch drogowy zarówno w rejonie mostu jak i ulicach przebiegających przez Stare Miasto. W celu ujawnienia naruszeń prawa przez kierowców samochodów ciężarowych, funkcjonariusze regularnie będą sprawdzać miejski monitoring, a następnie wobec sprawców zarejestrowanego wykroczenia wyciągane będą surowe konsekwencje.

  • Na zdjęciu ciężarówka marki Man jadąca ulicą.
  • Na zdjęciu ciężarówka marki Iveco jadąca ulicą
Powrót na górę strony