Zagrożenia w sieci - :(mam...cyberPROBLEM:(

Brzeszcze. Oszustwo na pracownika banku. Kobieta straciła 20 000 złotych.

Policjanci z pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie w sprawie ustalenia i zatrzymania oszusta, który podając się za pracownika banku oszukał i okradł 42–letnią mieszkankę Brzeszcz. Kobieta podczas rozmowy telefonicznej uwierzyła, że jej oszczędności w banku są zagrożone i straciła 20 000 złotych.

W poniedziałek (1.06.2026) policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zostali powiadomieni przez 42–letnią mieszkankę Brzeszcz o oszustwie, w wyniku którego straciła pieniądze. Pokrzywdzona opowiedziała, że na jej telefon zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Przekazał, że na jej konto dokonano włamania. Zapewnił, że Policja już zajmuje się tą sprawą. Następnie oszust poinstruował kobietę, że jak najszybciej powinna pieniądze przelać na konto bezpieczne. Kobieta wykonała polecenie oszusta. Na wskazane przez niego konto przelała 20 000 złotych.

Gdy w telefonie usłyszysz, że twoje konto w banku jest zagrożone. Pamiętaj, to jest oszustwo.

Gdy na Twój telefon dzwoni osoba podająca się za pracownika banku informując, że konto zostało przejęte przez hakerów, którzy próbują skraść pieniądze lub zaciągnąć kredyt, każdą taką wiadomość należy traktować jako próbę oszustwa. Należy natychmiast rozłączyć się i samemu zadzwonić na infolinię banku lub pojechać do placówki bankowej, w celu powiadomienia o otrzymanej informacji, a także w celu upewnienia się, że do przestępstwa nie doszło.

Działajmy razem. Mając wiedzę o sposobach, którymi posługują się oszuści, przekazujmy ją rodzinie i znajomym. Nauczmy ich, jak uniknąć przestępstwa.

Powrót na górę strony