Zagrożenia w sieci - :(mam...cyberPROBLEM:(

Gmina Chełmek. :(Mam cyberPROBLEM:( Gdy sprzedajesz lub kupujesz przez Internet zachowaj wyjątkową ostrożność

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży 3 tysięcy złotych z konta bankowego mieszkanki gminy Chełmek. Pokrzywdzona została oszukana podczas transakcji sprzedaży za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego.

W piątek (15.03.2024) do oświęcimskiej komendy zgłosiła się 48 – letnia mieszkanka gminy Chełmek, która poinformowała o oszustwie. Z relacji kobiety wynikało, że na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych, wystawiła do sprzedaży urządzenia kosmetyczne. Krótko po tym otrzymała wiadomość od osoby chcącej sprzęt  kupić. Oszust powiadomił, że zrobił już rezerwację przedmiotów. W celu potwierdzenia przelewu pieniędzy za sprzęt kobieta miała jedynie kliknąć w przesłany link i zalogować się w swoim banku. 48 – latka chcąc szybko otrzymać pieniądze zgodziła się na takie warunki transakcji. Skorzystała z przesłanego linku, który prowadził do fałszywej strony banku. Zalogowała się wpisując swoje dane do bankowości elektronicznej (hasła, loginy). Kilka chwil później okazało się, że zamiast wpłaty z jej konta zniknęło 3 tysiące złotych.

Ważne ostrzeżenie!
Policjanci mając na celu przeciwdziałanie kolejnym tego typu oszustwom, apelują do internautów o wyjątkową ostrożność podczas dokonywania sprzedaży oraz zakupów za pośrednictwem sieci internetowej. Jeśli ktoś podczas transakcji internetowej sprzedaży lub kupna przekonuje Cię, że by otrzymać lub uregulować płatność masz jedynie kliknąć w podesłany link to możesz mieć pewność, że korespondujesz z oszustem. Zamiast kliknąć w link natychmiast  przerwij transakcję.  W innym przypadku już wkrótce stracisz oszczędności zgromadzone na Twoim koncie.

Działajmy Razem.
Każdy internauta świadomy zagrożenia, może także pomóc w walce z oszustami. Wystarczy przekazać to ostrzeżenie swojej rodzinie i znajomym, dzięki temu w porę zorientują się o próbie oszustwa i nie stracą pieniędzy.

Powrót na górę strony