Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osiek. Na sportowo promowali służbę w Policji

W dniu 14 marca 2019  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu  spotkali się z  uczniami klas 6,7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku, którym opowiedzieli dlaczego warto zostać policjantem. Pokazali policyjny sprzęt, a także przeprowadzili zajęcia sportowe w trakcie których zaprezentowali test sprawnościowy dla kandydatów do służby w Policji.

Podczas spotkania z uczniami sierż. Adrian Stanek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii,  który jako nastolatek grał w ekstraklasie reprezentując Wisłę Kraków opowiedział jak wyglądała jego piłkarska kariera oraz dlaczego zdecydował się wstąpić do Policji.  Opowiedział  o służbie w Policji, jej ważnej roli społecznej oraz  zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Podkreślił,  że podstawowymi warunkami ubiegania się o przyjęcie do służby w Policji jest wykształcenie średnie,  niekaralność oraz bardzo dobra kondycja fizyczna i zdrowie. Z kolei dzielnicowy asp. szt. Marek Łata opowiedział jak wygląda jego służba na rzecz mieszkańców Osieka i Głębowic. Omówił zainicjowane przez MSWiA programy  pn. Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz „Dzielnicowy Bliżej Nas.

Następnie policjanci zaprosili uczniów do hali sportowej, gdzie czekał specjalnie przygotowany test sprawności fizycznej,  który musi pokonać każdy kandydat do służby w Policji.  Funkcjonariusze  omówili po kolei każdy element,  pokazując jak wygląda poprawne wykonanie ćwiczenia.  Po prezentacji uczniowie sami sprawdzali swoje umiejętności. Po zajęciach sportowych funkcjonariusze zaprosili młodzież do obejrzenia policyjnego sprzętu oraz radiowozu.

Zajęcia z policjantami  z całą pewnością okażą się przydatne szczególnie dla uczniów klas ósmych, którzy już wkrótce będą musieli podjąć ważną decyzję związaną z wyborem przyszłego zawodu.

Powrót na górę strony