Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas charytatywnego pikniku z okazji 100. Lecia Klubu Sportowego „Soła”. Zebrane środki trafią na leczenie chorego dziecka.

W sobotę 7 września 2019  na stadionie Klubu Sportowego Soła w Oświęcimiu odbył się piknik charytatywny z okazji 100. Lecia Klubu Sportowego Soła,  dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację chorej Ali Włodarczyk z Brzeszcz.  Dziewczynka ma trzy lata, urodziła się jako wcześniak z wrodzonym wodogłowiem oraz wadą serca. Dziecko  zmaga się również z lekooporną padaczką i wymaga ciągłej rehabilitacji.

Piknik z okazji 100. Lecia najstarszego oświęcimskiego klubu sportowego zainaugurował turniej piłkarski,  w którym zmierzyli się młodzi piłkarze. Następnie odbył się dedykowany Ali Włodarczyk, bieg na pięć kilometrów . Natomiast o godzinie 16.00 na murawę wyszły  Gwiazdy Polskiego Futbolu, którzy zmierzyli się z drużyną Soła i Przyjaciele.

Dla uczestników pikniku organizatorzy: Klub Sportowy Soła oraz Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, przewidzieli wiele atrakcji wśród których dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska tematyczne służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej,  Straży Miejskiej oraz jednostki wojskowej NIL. 

Na stoisku przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zaprezentowany został sprzęt oraz  wyposażenie policyjne. Dzieci i młodzież chętnie przymierzały  elementy umundurowania, akcesoria policyjne, wsiadały za kierownicę radiowozu i motocykla policyjnego, a rodzice robili pamiątkowe zdjęcia.  Funkcjonariusze często zabezpieczają różnego rodzaju imprezy sportowe więc wśród uczestników pikniku promowali także pozytywne zachowania na stadionach podczas rozgrywek sportowych.  Ponadto zaprezentowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa  oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także rolę dzielnicowego w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Policjanci opowiadając o swojej służbie promowali zawód policjanta, a dodatkowo z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu” prezentowali przedwojenne policyjne mundury.  

Zebrane podczas imprezy środki trafią na dalsze leczenie oraz rehabilitację małej Ali.

Powrót na górę strony