Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Zator. Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas pikniku charytatywnego

W niedzielę 29 września 2019  na stadionie w Palczowicach gm. Zator, odbył się charytatywny mecz piłki nożnej o puchar Burmistrza Zatora oraz Puchar Dyrektora TVP3 Kraków. W zorganizowanej w szczytnym celu sportowej rywalizacji  zmierzyły się drużyna Telewizji Polskiej oddział w Krakowie z drużyną Doliny Karpia. Mecz był główną atrakcją  pikniku rodzinnego zorganizowanego na obiektach rekreacyjnych w Palczowicach na rzecz chorego 9 – letniego Szymonka, u którego tuż po urodzeniu wykryto poważną wadę serca. 

W skład piłkarskiej drużyny „Dolina Karpia” weszli samorządowcy z Burmistrzem Zatora na czele oraz przedstawiciele fundacji i organizacji z terenu gminy Zator.  W trakcie spotkania obydwa zespoły rozegrały  piękny mecz zakończony wynikiem 2:0 dla Drużyny Karpia. Dodatkowo, podczas towarzyszącego meczowi pikniku rodzinnego dla mieszkańców gminy Zator oraz turystów przygotowano wiele ciekawych propozycji: koncerty, ogródki zabaw, loterie, licytacje, pokazy oraz stoiska służb ratunkowych:  Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Medycznej.  

Na przygotowanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Zatorze stoisku prewencyjno – profilaktycznym   policjanci promowali bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież, zapoznawały się z pracą policjanta, przymierzały czapki, kamizelki i hełmy kuloodporne robiąc pamiątkowe zdjęcia. Z kolei wśród starszych uczestników pikniku,  policjanci promowali zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, przybliżali zadania Policji na rzecz społeczeństwa, prezentowali sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informowali również w jaki sposób można korzystać z aplikacji Moja Komenda.

Podczas imprezy,  na którą przybyło wielu mieszkańców gminy Zator  wolontariusze zbierali fundusze na rzecz dalszego leczenia Szymonka.

Powrót na górę strony