Spotkania profilaktyczne z policjantami

Oświęcim. Udany piknik rodzinny w oświęcimskiej „czwórce”

W minioną sobotę (23.09.2023) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu promowali bezpieczeństwo oraz służbę policjanta podczas pikniku rodzinnego, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową numer 4 w Oświęcimiu z oddziałami integracyjnymi.

Dla uczestników pikniku pomimo, niesprzyjającej pogody, we wnętrzu szkoły organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i smacznych propozycji. Gry, konkursy, zabawy, występy artystyczne  oraz stoiska służb.

Swoje stoisko profilaktyczno - edukacyjne miała również oświęcimska komenda Policji. Mundurowi prezentowali sprzęt i wyposażenie policyjne. Opowiadali o swojej służbie i zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.  Przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa dziecka w domu i w drodze do szkoły. Starszym uczestnikom pikniku policjanci prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali o sposobach zabezpieczenia mieszkań i domów podczas nieobecności, a także o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców, a także odpowiedzieli na wiele pytań związanych z rekrutacją i służbą w Policji.

Dzieci i młodzież, a także i ich rodzice chętnie przymierzali elementy umundurowania robiąc pamiątkowe zdjęcia.

 

Powrót na górę strony