Spotkania profilaktyczne z policjantami

Oświęcim. Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas kolejnego charytatywnego pikniku pn. „Pozytywne zakończenie lata”

W niedzielę (10.09.2023)  w Oświęcimiu przed Oświęcimskim Centrum Kultury, odbył się piknik charytatywny na rzecz leczenia i rehabilitacji czteroletniego Jasia Leśniaka z Laskowej. Organizatorem pikniku było oświęcimskie stowarzyszenie „Pozytywni”.

Dla uczestników festynu organizatorzy przewidzieli wiele niesamowitych atrakcji, gier i wspólnych zabaw. Dużym zainteresowaniem uczestników pikniku cieszyły się stoiska i pokazy służb mundurowych i ratunkowych.

Na policyjnym stoisku profilaktycznym zaprezentowany został sprzęt i wyposażenie policjanta oraz radiowóz. Policjanci z oświęcimskiej komendy opowiadali o swojej służbie i zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.  Prezentowali również sprzęt i radiowozy policyjne.   Ponadto w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz konkursu Odblaskowa Szkoła” przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa dziecka i pieszego w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego zakładania elementów odblaskowych.   Ponadto od policyjnych profilaktyków młodzież otrzymała ulotki z przestrogami związanymi  z zasadami bezpieczeństwa w Internecie. Dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia z elementami ubioru i wyposażenia policjanta. Starszym uczestnikom pikniku policjanci prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali uczestników o nowych przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców.  Ponadto promowali krwiodawstwo jako cenny dar dla osób chorych i ofiar wypadków drogowych. Mundurowi odpowiedzieli także na wiele pytań  związanych z rekrutacją i służbą w Policji.

Zebrane podczas festynu charytatywnego środki finansowe wesparą leczenie i rehabilitację małego Jasia.

Powrót na górę strony