Spotkania profilaktyczne z policjantami

Bobrek. Piknik rodziny na sportowo i ze służbami

W drugi weekend września (9 i 10.09.2023) policjanci oprócz zadań związanych z czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oświęcimskiego, uczestniczyli również w pikniku rodzinnym Bobrku zorganizowanym przy LKS Bobrek.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i smacznych propozycji. Swoje stoiska miała również oświęcimska komenda Policji oraz Komisariat Policji w Chełmku.

 Mundurowi prezentowali radiowozy, sprzęt i wyposażenie policyjne. Opowiadali o swojej służbie i zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.  Przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa dziecka w domu i w drodze do szkoły. Starszym uczestnikom pikniku policjanci prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali o sposobach zabezpieczenia mieszkań i domów podczas nieobecności, a także o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców, a także odpowiedzieli na wiele pytań związanych z rekrutacją i służbą w Policji.

Dzieci i młodzież, a także i ich rodzice chętnie przymierzali elementy umundurowania i wsiadali za kierownicę radiowozów oraz motocykli, robiąc pamiątkowe zdjęcia.

Powrót na górę strony