Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Kęty. „Świeć przykładem – Noś Odblaski”. Akcja z Radiem Bielsko, policjantami, strażakami, strażnikami miejskimi i młodzieżą. Kolejne spotkanie już wkrótce.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji we współpracy z Radiem Bielsko oraz Powiatowym Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 6 w Brzeszczach w środę (10.11.2022) w kilku miejscowościach na terenie gminy Kęty, przeprowadzili akcję pod nazwą „Świeć przykładem – Noś Odblaski”.

Do działań mających na celu promowanie noszenia odblasków przez pieszych, zostali również zaproszeni Burmistrz gminy Kęty, Sołtysowie z gminy Kęty, strażacy ochotnicy z Kęt, Bielan, Nowej Wsi oraz strażnicy miejscy z Kęt.

Radiosłuchacze  są zapraszani przez Radio Bielsko do różnych miejscowości, aby spotkać się z dziennikarzami, policjantami oraz przedstawicielami władz lokalnych, porozmawiać o bezpieczeństwie na drogach i odebrać opaskę odblaskową.

W ramach działań do mieszkańców trafiło 1500 opasek odblaskowych ufundowanych przez Radio Bielsko. To pierwsza z czterech zaplanowanych na ten rok akcji. Kolejna odbędzie się już za kilka dni we wtorek - 29 listopada 2022 roku w Oświęcimiu oraz na terenie gminy Brzeszcze.

Apelujemy do pieszych i rowerzystów „zakładajcie elementy odblaskowe i bądźcie widoczni na drodze, nie lekceważcie własnego zdrowia i życia”.

Przypominamy, że pieszy ma obowiązek nosić odblaski po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jednakże zdrowy rozsądek powinien skłonić pieszego, aby używał odblasków zawsze, gdy porusza się drogą po zmierzchu. Wszyscy mamy jeden cel -  poprawę bezpieczeństwa na drodze, tak aby każdy bezpiecznie powrócił do swojego domu.

Powrót na górę strony