Spotkania profilaktyczne z policjantami

Kęty. Międzypokoleniowy piknik integracyjny „Rodzina na TAK”

W sobotę (1.10.2022)  na Targowisku Miejskim w Kętach odbył się coroczny międzypokoleniowy piknik rodzinny pod nazwą „Rodzina na TAK”.  Plenerowe spotkanie stało się znakomitą okazją do promowania wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców Kęt, a także wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach.
 
Organizatorzy dla uczestników pikniku przygotowali wiele atrakcji, gier, zabaw oraz konkursów.  Jednakże niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród młodych i starszych mieszkańców Kęt cieszyły się stoiska służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej którą reprezentowała Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza OSP Kęty z psami wyszkolonymi w poszukiwaniach ludzi zaginionych.

Na stoisku profilaktycznym przygotowanym przez Komisariat Policji w Kętach funkcjonariusze prezentowali radiowozy i sprzęt służbowy, a także informowali o ważnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz miejscu zamieszkania.
Dzieci i młodzież pogłębiły swoją wiedzę związaną z bezpieczeństwem dziecka w domu, na placu zabaw, a także w drodze do szkoły. Mundurowi przestrzegali przed konsekwencjami niebezpiecznych zabaw, a także zagrożeniami związanymi z korzystaniem z sieci internetowej.

Z kolei pełnoletni mieszkańcy Kęt oprócz ważnych porad i nowości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym zapoznawali się również z  funkcjonowaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowaniem aplikacji  „Moja Komenda”, a także zadaniami dzielnicowego, realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Policjanci przestrzegali mieszkańców przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.   

W pikniku wzięła udział duża grupa rodzin, w których znajdują się osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, więc policjanci przekazywali także informacje  związane z dostępnością jednostek Policji dla osób ze szczególnymi potrzebami.

 

 

Powrót na górę strony