Spotkania profilaktyczne z policjantami

Oświęcim. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Wakacyjne, profilaktyczne spotkanie z przedszkolakami z „Bajkowego Dworku”.

W ramach realizacji akcji prewencyjnej pn. „Bezpieczne Wakacje 2022” policjanci z powiatu oświęcimskiego odwiedzają dzieci korzystające z różnych zorganizowanych form opieki i wypoczynku. Podczas prelekcji przypominają,  że warto dobrze,  bezpiecznie oraz zdrowo spędzać czas wolny, unikając wypadku lub innych poważnych konsekwencji nieprzemyślanych i niebezpiecznych zabaw.

W ubiegłym tygodniu (29.07.2022) policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy z oświęcimskiej komendy Policji, spotkali się z sześcioma grupami przedszkolaków z Przedszkola „Bajkowy Dworek” w Oświęcimiu.
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa jakie należy stosować podczas pobytu nad morzem, rzeką, czy jeziorem. Z uwagi na wiek dzieci policjanci podkreślili, aby w takich miejscach przedszkolaki przebywały wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Niezwykle ważnym elementem spotkania było również omówienie zasad poruszania się po drogach. Funkcjonariusze przypomnieli, że samodzielnie z drogi jako pieszy  przedszkolaki będą mogły korzystać dopiero po  ukończeniu 7 lat. Natomiast przed ukończeniem 7 roku życia z drogi mogą korzystać jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dziecka w podróży samochodem przypominając o obowiązku jazdy w foteliku.  Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi, czy też podczas wakacyjnych zabaw w mieście i na wsi.  Ponadto policjanci poruszyli zagadnienia związane z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, czyli wirtualnym placu zabaw, w którym również  należy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa.

Następnie policjanci opowiedzieli dzieciom o roli Policji i jej zadaniach. Omówili wyposażenie służbowe policjanta, a także przedstawili wyjątkowy charakter służby dzielnicowego oraz jego rolę i zadania jakie realizuje na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Z kolei dzieci oraz panie przedszkolanki zaprezentowały gazetkę przygotowaną specjalnie z okazji obchodzonego w dniu 24 lipca Święta Policji. Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły policjantom prace plastyczne o tematyce policyjnej, dziękując za prelekcję oraz codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa. Mundurowi podziękowali dzieciom i ich paniom za przygotowanie przepięknej gazetki ukazującej służbę policjantów, a także za przygotowanie prac plastycznych. Życzyli również małym mieszkańcom Oświęcimia  bezpiecznych wakacji.

 

 

 

 

Powrót na górę strony