Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Oświęcim. „Bezpieczne Ferie 2022”. Dzielnicowy na spotkaniu profilaktycznym u dzieci z Włosienicy

Policjanci prowadzą akcję prewencyjną pn. „Bezpieczne Ferie 2022”. Jednym z jej ważnych elementów są spotkania mundurowych z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, profilaktyka ruchu drogowego oraz dzielnicowych oświęcimskiej komendy Policji i dzielnicowych podległych komisariatów Policji z dziećmi i młodzieżą uczestniczącymi w zorganizowanych zajęciach półkolonijnych.

Wczoraj (18.01.2022) młodszy aspirant Jakub Ciągło dzielnicowy którego rejon służbowy znajduje się w gminie Oświęcim, przeprowadził prelekcję  dla dwudziestu dzieci uczestniczących w półkolonii zorganizowanej w świetlicy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosienicy.

Głównym tematem spotkania ważnym w okresie ferii było bezpieczeństwo dziecka podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Policjant przestrzegał dzieci przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych,  rzekach, czy też przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic czy innych niebezpiecznych miejsc. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” dzielnicowy omówił również zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach.
Podczas pogadanki nie zabrakło również ważnych i aktualnych przez cały rok tematów takich jak:  bezpieczeństwo dzieci w domu oraz podczas kontaktów z osobami obcymi. Policjant poruszył zagadnienia związane z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, w którym również  należy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa.

Ważnym elementem spotkania było przypomnienie zasad poruszania się po drogach szczególnie po zmroku kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez pieszych na wierzchnich ubraniach. Dzielnicowy zaapelował do dzieci, aby podróżując samochodem zawsze pamiętały o jeździe w fotelikach i zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Dzielnicowy opowiedział uczestnikom półkolonii również o roli Policji i jej zadaniach. Omówił wyposażenie służbowe policjanta, a także przedstawił wyjątkowy charakter służby dzielnicowego, który będąc policjantem pierwszego kontaktu najczęściej spotyka się z mieszkańcami swojej dzielnicy, w tym również i tymi najmłodszymi.
Na zakończenie spotkania dzielnicowy rozdał opaski odblaskowe oraz malowanki o tematyce policyjnej, które w kilka chwil zostały pokolorowane i zaprezentowane przez dzieci.

Powrót na górę strony