Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. „Bezpieczna droga do szkoły”. Za nami drugi tydzień policyjnych prelekcji dla pierwszaków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi, w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół.  Do końca września br. mundurowi będą również prowadzić zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, o tematyce bezpieczeństwa młodego pieszego w ruchu drogowym.

W ubiegłym tygodniu (13 - 17.09.2021) mundurowi z oświęcimskiej komendy Policji  oraz komisariatów Policji w Brzeszczach Chełmku, Kętach i Zatorze, przeprowadzili kolejnych kilkadziesiąt spotkań z  pierwszoklasistami ze szkół w Oświęcimiu, Brzezince, Harmężach, Babicach, Włosienicy, Rajsku, Kętach, Osieku, Witkowicach, Bulowicach, Nowej Wsi,   Zatorze, Przeciszowie, Piotrowicach, Smolicach, Laskowej, Podolszu, Graboszycach, i Palczowicach, Chełmku, Gorzowie i Bobrku.

Podczas prelekcji funkcjonariusze omawiali zasady poruszania się pieszo po drogach, szczególny nacisk kładąc na zachowanie przed i na przejściu dla pieszych. Przypomnieli o zakazie używania telefonu, czy tabletu podczas przechodzenia przez jezdnię, opowiedzieli  o zasadach korzystania z rowerów, hulajnóg oraz deskorolek. Pokazali w jaki sposób należy poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz w jaki sposób prawidłowo nosić odblaski. Uświadomili dzieciom, że tylko dzięki prawidłowemu zachowaniu na drodze, rozsądkowi oraz uwadze, można uniknąć wielu groźnych sytuacji. W nagrodę za uważne wysłuchanie policyjnych porad  mundurowi opowiedzieli o policyjnej służbie, a także zaprezentowali sprzęt służbowy.

Przypominamy, że w edukacji bezpiecznych zachowań, najważniejszą do spełnienia  rolę mają rodzice. Troszcząc się o bezpieczeństwo swojego dziecka, rozpoczynającego naukę, rodzice powinni omówić z nim jak ważne jest jego bezpieczeństwo na drodze, pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych. Ponadto, wyposażyć ubranie i plecak w elementy odblaskowe.

 

Powrót na górę strony