Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas kolejnego charytatywnego pikniku pn. „Pozytywne zakończenie lata”

W niedzielę (19.09.2021)  w Oświęcimiu na Bulwarach Miejskich nad Sołą, odbył się piknik charytatywny na rzecz leczenia i rehabilitacji dwuletniego Jasia Leśniaka z Laskowej. Organizatorem pikniku było oświęcimskie stowarzyszenie „Pozytywni”.


Dla uczestników festynu organizatorzy przewidzieli wiele niesamowitych atrakcji, gier i wspólnych zabaw. Dużym zainteresowaniem uczestników pikniku cieszyły się stoiska i pokazy służb ratunkowych: Policji, Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobrka, a także żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.


Na stoisku profilaktycznym przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz przedstawicieli Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu”, uczestnicy mogli zapoznać się z zadaniami Policji realizowanymi na rzecz społeczeństwa, a także dowiedzieć się jak wyglądała służba policjantów z okresu międzywojennego. Ponadto pani Paulina Wądrzyk, pan Marcin Grabecki oraz st. asp. Krzysztof Teper Kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP Oświęcim, opowiadali o historii Policji z okresu XX – lecia międzywojennego, prezentując na sobie repliki mundurów policjantki oraz policjantów z tamtego okresu czasu.


Na policyjnym stoisku dzielnicowi informowali o ważnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem  m. in. prezentując funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali uczestników o nowych przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców, natomiast dzieci i młodzież otrzymywały przestrogi związane  zagrożeniami związanymi z korzystaniem z sieci internetowej,  a także zapoznawały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz Internecie. Ponadto policjanci odpowiedzieli na wiele pytań  związanych z rekrutacją i służbą w Policji, a także promowali krwiodawstwo jako wielki i cenny dar dla osób chorych i ofiar wypadków drogowych.

Oczywiście z pracą policjantów zapoznał się rówież bohater pikniku mały Jasiu Leśniak oraz jego mama. Mama przekazała, że Janek bardzo interesuje się policyjnymi radiowozami i bardzo chce usiąść za kierownicą jednego z nich. Zgodnie z życzeniem już po chwili siedział za kierownicą policyjnego vw transportera.


Podczas pikniku mł. insp. Urszula Martyniuk I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu na ręce Wiceprezes Stowarzyszenia Pozytywni Mirosława Semika,  przekazała zebrane przez oświęcimskich policjantów worki wypełnione plastikowymi nakrętkami. 


Zebrane podczas festynu charytatywnego środki finansowe wesprą leczenie i rehabilitację małego Jasia.
 

Powrót na górę strony