Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Policjanci i strażnicy miejscy promowali bezpieczeństwo, podczas pikniku rodzinnego na Starych Stawach

W sobotę (11.09.2021)  na Osiedlu Stare Stawy w Oświęcimiu, odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez radę Osiedla Stare Stawy dla mieszkańców. Plenerowe spotkanie stało się znakomitą okazją do promowania zasad bezpieczeństwa wśród oświęcimian.

Organizatorzy dla uczestników pikniku przygotowali wiele atrakcji, gier, zabaw oraz konkursów.  Jednakże niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród młodych i starszych mieszkańców Oświęcimia cieszyły się stoiska służb mundurowych: Policji oraz Straży Miejskiej.

Na stoisku profilaktycznym przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz strażników Straży Miejskiej  w Oświęcimiu, funkcjonariusze prezentowali radiowozy i sprzęt służbowy, a także informowali o ważnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prezentowali prawidłowy sposób noszenia elementów odblaskowych, a także wręczali zawieszki i opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Miasta Oświęcim.

Ponadto dzieci i młodzież otrzymywały ważne informacje związane z bezpieczeństwem dziecka w domu, na placu zabaw, a także w drodze do szkoły. Mundurowi przestrzegali przed konsekwencjami niebezpiecznych zabaw, a także zagrożeniami związanymi z korzystaniem z sieci internetowej. Ponadto mundurowi  odpowiedzieli na wiele pytań  młodzieży, związanych z rekrutacją i służbą w Policji.

Z kolei pełnoletni mieszkańcy Oświęcimia oprócz ważnych porad z zakresu bezpieczeństwa na drodze, zapoznawali się również z  funkcjonowaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowaniem aplikacji  „Moja Komenda”, a także zadaniami dzielnicowego, realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Policjanci przestrzegali mieszkańców przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.   Ponadto podczas rozmów z mieszkańcami funkcjonariusze promowali krwiodawstwo, jako niezwykły dar dla osób chorych i ofiar wypadków drogowych.

Na kolejne spotkanie z policjantami zapraszamy w niedzielę (19.09.2021) na Bulwary Miejskie do Oświęcimia, gdzie w godzinach od 14.00 – 18.00 odbędzie się piknik charytatywny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Pozytywni, podczas którego będą zbierane fundusze na rzecz leczenia Jasia Leśniaka.

Powrót na górę strony