Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. „Bezpieczna droga do szkoły” – policyjne prelekcje dla pierwszaków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji i komisariatów Policji w Brzeszczach Chełmku, Kętach i Zatorze, w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół.  Do końca września br. mundurowi będą również prowadzić zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych o tematyce bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym.

W tym tygodniu (6-10.09.2021) przeprowadzili już zajęcia dla kilkuset pierwszoklasistów.  Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli uczniom najważniejsze numery alarmowe. Omówili zasady poruszania się pieszo po drogach, szczególny nacisk kładąc na zachowanie przed i na przejściu dla pieszych. Przypomnieli o zakazie używania telefonu, czy tabletu podczas przechodzenia przez jezdnię. Pokazali w jaki sposób należy poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz w jaki sposób prawidłowo nosić odblaski. Uświadomili dzieciom, że tylko dzięki prawidłowemu zachowaniu na drodze, rozsądkowi oraz uwadze, można uniknąć wielu groźnych sytuacji. W nagrodę za uważne wysłuchanie policyjnych porad  mundurowi opowiedzieli o policyjnej służbie, a także zaprosili pierwszaków do obejrzenia policyjnego radiowozu.

Przypominamy, że najważniejszą rolę w edukacji dziecka mają do wypełnienia rodzice. Dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, rozpoczynającego naukę, rodzice powinni omówić z nim jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo małego pieszego rodzic powinien wyposażyć ubranie i plecak w elementy odblaskowe.

Powrót na górę strony