Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku oraz podczas powrotu do szkoły. Profilaktyczne spotkanie z półkolonistami w OCK

W ramach realizacji akcji pn. „Bezpieczne Wakacje”, policjanci z powiatu oświęcimskiego odwiedzają dzieci korzystające z różnych zorganizowanych form opieki i wypoczynku. Podczas prelekcji przypominają,  że warto dobrze,  bezpiecznie oraz zdrowo spędzać czas wolny, unikając wypadku lub innych poważnych konsekwencji nieprzemyślanych i niebezpiecznych zabaw. Natomiast w związku ze zbliżającym powrotem dzieci do szkół, mundurowi przypominają również o bezpieczeństwie dziecka w drodze do i ze szkoły.

W środę  (11.08.2021)  profilaktyk Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji, spotkał się z uczestnikami półkolonii zorganizowanej  w Oświęcimskim Centrum Kultury.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, funkcjonariusz  omówił zasady bezpieczeństwa jakie należy stosować podczas pobytu nad morzem, rzeką, czy jeziorem. Z uwagi na wiek dzieci podkreślił, aby w takich miejscach dzieci przebywały wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Niezwykle ważnym elementem spotkania było również omówienie zasad poruszania się po drogach jako pieszy. Policjant  przypomniał, że samodzielnie z drogi jako pieszy,  dzieci mogą korzystać dopiero po  ukończeniu 7 lat. Natomiast przed ukończeniem 7 roku życia z drogi mogą korzystać jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dziecka w podróży samochodem, przypominając o obowiązku jazdy w foteliku.   

Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi, czy też podczas wakacyjnych zabaw w mieście i na wsi. Ponadto policjant poruszył zagadnienia związane z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, w którym również  należy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Następnie funkcjonariusz opowiedzieli dzieciom o roli Policji i jej zadaniach. Omówił wyposażenie służbowe każdego  policjanta.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za prelekcję, natomiast policyjny profilaktyk rozdając opaski i elementy odblaskowe,  przekazane przez Prezydenta Miasta Oświęcim, życzył dzieciom udanych wakacji, a także bezpiecznego powrotu do szkoły.

Powrót na górę strony