Spotkania profilaktyczne z policjantami

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Wakacyjne, profilaktyczne spotkanie z przedszkolakami z „Bajkowego Dworku”.

W ramach realizacji akcji pn. „Bezpieczne Wakacje” policjanci z powiatu oświęcimskiego odwiedzają dzieci korzystające z różnych zorganizowanych form opieki i wypoczynku. Podczas prelekcji przypominają,  że warto dobrze,  bezpiecznie oraz zdrowo spędzać czas wolny, unikając wypadku lub innych poważnych konsekwencji nieprzemyślanych i niebezpiecznych zabaw.

W czwartek (29.07.2021) policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji, spotkali się z 65 przedszkolakami z Przedszkola „Bajkowy Dworek” w Oświęcimiu.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa jakie należy stosować podczas pobytu nad morzem, rzeką, czy jeziorem. Z uwagi na wiek dzieci policjanci podkreślili, aby w takich miejscach przedszkolaki przebywały wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Niezwykle ważnym elementem spotkania było również omówienie zasad poruszania się po drogach. Funkcjonariusze przypomnieli, że samodzielnie z drogi jako pieszy,  przedszkolaki będą mogły korzystać dopiero po  ukończeniu 7 lat. Natomiast przed ukończeniem 7 roku życia z drogi mogą korzystać jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dziecka w podróży samochodem, przypominając o obowiązku jazdy w foteliku.   

Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi, czy też podczas wakacyjnych zabaw w mieście i na wsi.

Ponadto policjanci poruszyli zagadnienia związane z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, czyli wirtualnym placu zabaw, w którym również  należy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa.

Następnie policjanci opowiedzieli dzieciom o roli Policji i jej zadaniach. Omówili wyposażenie służbowe policjanta, a także przedstawili wyjątkowy charakter służby dzielnicowego oraz jego rolę i zadania jakie realizuje na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały policjantom za prelekcję wręczając prace plastyczne o tematyce policyjnej, natomiast mundurowi życzyli dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Powrót na górę strony