Prewencja kryminalna

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Podsumowanie działań Policji podczas weekendu sylwestrowo – noworocznego 2022/2023

Podczas minionego weekendu sylwestrowo – noworocznego (30.12.2022 – 1.01.2023) policjanci powiatu oświęcimskiego prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku oraz niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

W trakcie służby policjanci przeprowadzili ponad 150 różnego rodzaju interwencji w związku ze zgłoszeniami związanymi z zakłóceniem ciszy nocnej (7), zakłóceniem ładu i porządku w miejscach publicznych (28), osobami nietrzeźwymi w miejscach publicznych (7) oraz awanturami domowymi (39).   

Podczas trzech ostatnich dni na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch  wypadków drogowych, w którym ranni zostali:  pieszy potrącony przez samochód osobowy oraz pasażer samochodu osobowego. Służby ratunkowe wykonywały również czynności przy 11 zgłoszonych kolizjach drogowych. 

Pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Życząc mieszkańcom zdrowego, spokojnego i bezpiecznego roku 2023 policjanci zapewniają, że tak jak w poprzednich latach będą podejmować wszelkie działania mające na celu utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie.

Rajsko. Wypadek drogowy. Samochód osobowy uderzył w drzewo.

W dniu 1 stycznia 2023 o godzinie 6.40 służby ratunkowe interweniowały w Rajsku na ulicy Pszczyńskiej, gdzie doszło do wypadku drogowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 60 – letni mieszkaniec Chełmka kierując samochodem marki Suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadł z jezdni po czym uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 46 – letni mieszkaniec Libiąża, który był pasażerem pojazdu. Poszkodowany został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Powrót na górę strony