Prewencja kryminalna

Oświęcim. Akcja „Zima” – Nie daj zamarznąć. Reaguj gdy ludzkie życie jest zagrożone.

Policjanci powiatu oświęcimskiego codziennie interweniują wobec nietrzeźwych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpiących pod gołym niebem. W okresie zimowym, dodatkowym zadaniem mundurowych jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.  Wielu zgłoszeń na numer alarmowy 112 dokonują również mieszkańcy powiatu oświęcimskiego.

Wczoraj (15.12.2022) tuż przed godziną 17 pasażerka autobusu linii miejskich zauważyła mężczyznę leżącego na śniegu w rejonie jednego z przystanków autobusowych. Natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy 112. Operatorowi dokładnie przekazała lokalizację miejsca w którym znajduje się mężczyzna.

Na miejsce natychmiast udał się jeden z policyjnych patroli. Policjanci ustalili, że jest to nietrzeźwy 53 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej, więc mundurowi przewieźli go do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziny.

Za prawidłową reakcję podziękowania należą się pani Natalii, która nie pozostała obojętna na los innego człowieka.

Z uwagi na panujące niskie temperatury w dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony