Prewencja kryminalna

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiat oświęcimski. Akcja "Zima". Reaguj, gdy zagrożone jest ludzkie życie.

Każdego roku na terenie kraju odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów, w wyniku wychłodzenia organizmu.  Policjani powiatu oświęcimskiego cały czas sprawdzają miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne czy nietrzeźwe potrzebujące pomocy.  Wiele zgłoszeń, o takich sytuacjach pochodzi również od mieszkańców powiatu.
 
Policjanci powiatu oświęcimskiego codziennie kilkukrotnie interweniują wobec nietrzeźwych, stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpiących pod gołym niebem. W okresie jesienno - zimowym, dodatkowym zadaniem mundurowych jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to między innymi opuszczone budynki czy rejony ogródków działkowych. Odnalezionym tam osobom policjanci  proponują schronienie w noclegowni, a osobom będącym pod wpływem alkoholu proponują schronienie w ogrzewalni.  Wielu zgłoszeń na numer alarmowy 112 dokonują również mieszkańcy powiatu oświęcimskiego. Najczęściej są to przypadki, gdy nietrzeźwy śpi na klatce schodowej, strychu czy w piwnicy. Za wszystkie zgłoszenia bardzo dziękujemy i w dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.
 
Apelujemy również do mieszkańców,  aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. Być może potrzebują wsparcia i pomocy.  W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej oraz dzielnicowego.

Powrót na górę strony