Działania na rzecz zwierząt

Brzezinka. Poszukiwany legwan ujęty przez policjantów z oświęcimskiej drogówki

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przeprowadzili nietypową interwencję. Ujęli legwana, który od kilku był poszukiwany na terenie Brzezinki w gminie Oświęcim. Gad najpierw trafił pod opiekę pani lekarz weterynarii, a następnie do swojego właściciela.

Wczoraj (21.07.2023) o godzinie 14.30 policjanci otrzymali polecenie udania się do Brzezinki na ulicę Piwniczną. Jak wynikało ze zgłoszenia mieszkanki Brzezinki jej syn podczas zabawy w ogrodzie zauważył wygrzewającą się na dachu altanki dużą dziwną jaszczurkę.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Następnie jeden z policjantów po drabinie wspiął się na dach altanki, po czym narzucił na gada firankę użyczoną przez właścicieli posesji. Legwan pomimo oporu szybko został ujęty i trafił do radiowozu, gdzie oczekiwał na przyjazd lekarza weterynarii.  Trafił do lecznicy weterynaryjnej Animal – Vet Zasole w Oświęcimiu skąd wieczorem odebrał go właściciel. Okazał się nim mieszkaniec gminy Oświęcim. Mężczyzna przekazał, że pupila poszukiwał od ubiegłej soboty.

 

Powrót na górę strony