Działania na rzecz zwierząt

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełmek. Policjanci poszukują sprawcy przestępstwa na szkodę zwierząt. Rozrzucił smaczki i parówki naszpikowane gwoździami.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku poszukują sprawcy, który w na terenie Chełmka rozrzucił smaczki i parówki, w których znajdowały się gwoździe. Ofiarą zwyrodnialca padł pies mieszkanki Chełmka. Dzięki szybkiej reakcji właścicielki oraz zabiegowi weterynarza, życie zwierzęcia zostało uratowane.    

W poniedziałek (12.06.2023) policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Chełmka o przestępstwie na szkodę zwierząt. Z zeznań kobiety wynikało, że podczas spaceru w rejonie osiedla przy ulicy Powstańców Śląskich jej pies zjadł kawałek parówki, w którym znajdowały się gwoździe. Gdy kobieta zauważyła, że pies czuje się źle natychmiast udała się z nim do weterynarza. Podczas zabiegu weterynarz z żołądka zwierzęcia wyjął parówkę, w której znajdowały się gwoździe.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie z Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Apel do mieszkańców i właścicieli psów

Policjanci poszukują sprawcy tego karygodnego czynu, narażającego zwierzęta na ogromny ból i cierpienie. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w  Oświęcimiu pod numer telefonu 47 83 26 280, Komisariatem Policji w Chełmku pod numer 47 83 26 450 lub pod numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość.

Policjanci apelują również do właścicieli psów, aby podczas spaceru zachowali czujność i zwracali uwagę na to gdzie znajduje się ich pupil i czy nie zjada znalezionego, porzuconego pożywienia.

  • Na zdjęciu parówki i gwoździe
  • na zdjęciu gaza na której znajduje się parówka i gwoździe
Powrót na górę strony