Działania na rzecz zwierząt

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełmek. Zbłąkana sarenka potrzebowała pomocy

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku przeprowadzili nietypową interwencję. Przejęli małą porzuconą sarenkę, która błąkała się sama po ogrodach działkowych w Chełmku. Malucha zauważyła działkowiczka.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja  br. w Chełmku.  Policjanci otrzymali polecenie udania się w rejon ogródków działkowych gdzie od kilku godzin ma błąkać się sarenka. Mundurowi udali się we wskazane miejsce. W rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że zauważyła ona sarenkę kiedy rano przyszła na działkę, jednakże nie chciała do niej podchodzić, aby nie spłoszyć jej matki. Kiedy jednak po kilku godzinach maluch nadal znajdował się w tym samym miejscu zdecydowała się  powiadomić służby.
Sarenka najpierw trafiła pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt, a następnie do Leśnego Pogotowia w Mikołowie, gdzie będzie bezpiecznie dorastać i przystosowywać się do powrotu na wolność.

Na szczególne podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje mieszkanka Chełmka, która widząc zwierzę w trudnej sytuacji, nie pozostawiła go bez pomocy.

 

Powrót na górę strony