Działania na rzecz zwierząt

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Pomagamy i Chronimy nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. Psiak i łabędź w tarapatach.

Policjantki z oświęcimskiej drogówki sierżant sztabowy Katarzyna Filipowicz oraz  starszy sierżant Angelika Grzywna w ciągu jednego dnia wspólnie z osobami postronnymi podjęły dwie interwencje pomagając zwierzętom. Psiakowi będącemu na „na gigancie” oraz łabędziowi wędrującemu ulicą.

W środę (11.01.2023) rano policjantki pilnowały bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta Oświęcim.  O godzinie 8 na ulicy Orląt Lwowskich podeszła do nich mieszkanka Oświęcimia. Kobieta przekazała, że podczas spaceru z psem dołączył do niej inny pies. Z jej relacji wynikało, że mógł się zgubić lub został porzucony.
Policjantki zajęły się psiakiem. W rozmowie z inspektorkami OTOZ Animals ustaliły, że piesek ma wszczepiony chip, lecz niestety nie został on zarejestrowany przez właściciela. Policjantki zrobiły psiakowi zdjęcie i przesłały je na portale społecznościowe z informacja o poszukiwaniach właściciela. Następnie  piesek trafił do schroniska, które również zamieściło informację o odnalezieniu psiaka. Po kilkudziesięciu minutach właścicielka zgłosiła się po psiaka w schronisku.

Tuż po godzinie 9 policjantki zostały skierowane na ulicę Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Jak wynikało z relacji zgłaszających kierowców, mostem Piastowskim spacerował łabędź. Policjantki natychmiast wstrzymały ruch, po czym razem z jednym z kierowców wskazały królewskiemu ptakowi właściwy kierunek i bezpiecznie sprowadziły go z mostu na brzeg rzeki Soły.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują wszystkie osoby wrażliwe na los zwierząt.  Gdy widzimy, że zwierzę jest porzucone lub zaniedbywane należy powiadomić inspektorów Animals.  W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer

Powrót na górę strony